اجاره خودرو بدون سند

اجاره خودرو بدون سند

رنت خودرو نوعی کسب‌وکار است که در آن یک موسسه اجاره خودرو، ماشینی را به درخواست متقاضی اجاره خودرو در اختیار او قرار می‌دهد. کافی است از بین ده‌ها برند و مدل در این موسسات، خودروی دلخواه خود را انتخاب کنید تا طی یک قرارداد اجاره ماشین و با ارائه اسنادی که لازم است، خودروی مورد نظر برای زمانی معین در اختیار شما قرار گیرد. اجاره خودرو بدون سند یکی از راه‌های رنت خودرو و عقد قرارداد اجاره آن است.

کرایه خودرو گزینه عالی برای تعطیلات آخر هفته، تعطیلات نوروزی، برگزاری جلسات کاری، سفر به مناطق گردشگری و سفرهای درون‌شهری و برون‌شهری است. دیگر برای تجربه سفر با یک ماشین لوکس یا برندی دیگر از خودرو نیازی نیست هزینه‌های نجومی خرید خودرو را متحمل شوید. در روش کرایه خودرو از هزینه‌هایی مانند استهلاک ماشین و هزینه‌های نگهداری و سرویس خودرو نیز خبری نیست؛ زیرا این خودروها صورت سرویس شده و سلامت در اختیار شما قرار می‌گیرند.

اجاره خودرو بدون سند

در روش اجاره خودرو دیگر نیازمند هماهنگی با اتوبوس و تاکسی در مورد زمان حرکت نیستید. انتخاب مسیر حرکت و توقف‌گاه‌ها همگی به عهده شما است. وقتی به یک هتل یا مکان گردشگری یا تفرج‌گاه می‌روید، محدود به پیاده‌روی در اطراف آن نیستید و با خودروی اجاره شده به هرجا بخواهید می‌روید. در ادامه می‌خواهیم بررسی کنیم، چگونه می‌توانیم خودرویی لوکس را بدون ارائه چک، سند ملکی یا پول نقد اجاره کنیم.

آیا اجاره خودرو بدون سند و چک ممکن است؟

به طور معمول اجاره خودرو بدون به ودیعه گذاشتن اسناد مالی مانند چک، سفته و سند ممکن نیست. با این‌حال موسسه اجاره خودرو هما گشت با افزودن خدمات اجاره خودرو بدون سند این امکان را برای مشتریان و متقاضیان اجاره خودرو فراهم آورده است که با ساده‌ترین شرایط، خودروی دلخواه خود را از این موسسه کرایه کنند. در این مطلب با مفهوم دپوزیت و انواع روش‌های اجاره خودرو بدون سند، بدون چک و بدون ودیعه آشنا می‌شویم.

رنت ماشین بدون مدارک و اسناد مالی به چه معناست؟

به طور کلی در روند اجاره اتومبیل راه‌های گوناگونی برای ضمانت خودروی کرایه‌شده برای مشتریان در نظر گرفته می‌شود. شرکت‌های گوناگون در ایران روش‌های متفاوتی را برای این ضمانت پیش روی مشتریان قرار می‌‎دهند. برای مثال در شرکت هما گشت، علاوه بر دریافت یک فقره چک یا سفته به مبلغ ارزش خودرو، این راه‌ها فراهم شده است:

  • دریافت 10 درصد از مبلغ کل ارزش اتومبیل به عنوان ودیعه نقدی
  • به امانت گذاشتن یک سند ملکی به نام شخص اجاره‌گیرنده ماشین
  • به امانت گذاشتن ماشین شخصی متقاضی به همراه سند در پارکینگ شرکت هما گشت
  • به امانت گذاشتن طلا، سکه یا ارزهای رایج به ارزش 10 درصد از مبلغ کل ارزش خودرو
اجاره خودرو بدون مدارک

مدارک مورد نیاز برای متقاضیان کرایه ماشین از اتباع خارجی عموما از نوع کپی پاسپورت و ودیعه نقدی هستند. برای افرادی که در ایران زندگی می‌کنند نیز ارایه مدارکی مانند: سند ملکی، مدرک شغلی، ودیعه و چک ضروری است. با این‌حال برخی شرکت‌های اجاره ماشین برای جلب رضایت مشتریان و متناسب با شرایط آن‌ها خدماتی متفاوت در نظر می‌گیرند تا اجاره خودرو بدون سند ، ودیعه یا چک ممکن باشد. در چنین موقعیت‌هایی عموما شرایط جایگزین از سوی این شرکت‌ها برای مشتریان پیشنهاد می‌شود.

ودیعه یا دپوزیت چیست؟

برای آشنایی با شرایط اجاره خودرو بدون سند ، آگاهی از مفهوم ودیعه یا دپوزیت (Deposit) اهمیت دارد. ودیعه مبلغی است که از سوی مشتریان به شرکت‌های اجاره خودرو داده می‌شود و به عنوان وجه‌الضمان نزد آن‌ها باقی می‌ماند. مبلغ ودیعه به محض بازگرداندن خودرو و اطمینان از سلامت خودرو به شما بازگردانده می‌شود. دریافت مبلغ ودیعه یکی از شرایط کرایه خودرو بدون راننده است؛ اما اگر خودرو به شیوه اجاره خودرو در اختیار کرایه شود، این مبلغ درخواست نمی‌شود.

مبلغ ودیعه نقدی یا دپوزیت به شرایط شرکت‌های گوناگون در اجاره خودرو و قیمت کل ارزش خودرو وابسته است. برای مثال برخی شرکت‌ها مبلغی مشخص برای خودروهای داخلی و مبلغی مشخص یا متغیر برای خودرو‌های خارجی تعیین می‌کنند. در شرکت هما گشت روش معقولی برای تعیین ودیعه معین شده است. در این شرکت، متقاضیان رنت ماشین، مبلغی معادل 10 درصد از مبلغ ارزش کل ماشین را اعم داخلی و خارجی، لوکس یا میان‌رده پرداخت می‌کنند.


کرایه خودرو بدون چک

دریافت چک یکی از شیوه‌های ضمانت خودرو در زمان کرایه آن است. در این شیوه، چک نوعی سند و تعهد مالی و ضمانت قانونی برای اجاره خودرو به شمار می‌رود. مبلغ این چک معمولا معادل ارزش کل خودرویی است که اجاره داده می‌شود.

گاهی برای مشتریان شرکت‌های کرایه خودرو به دلایل گوناگون از جمله مسایل مالی یا شغلی، امکان دریافت دسته چک فراهم نیست. امانت گرفتن چک از دیگران هم مشکلات و دردسرهای خودش را دارد. به همین دلیل شرکت‌هایی مانند موسسه اجاره خودرو هما گشت، امکان دریافت سفته را به جای چک برای مشتریان ایجاده کرده‌اند. تهیه سفته همواره و در هرجایی به سادگی امکان‌پذیر است و روبرو شدن با مشکلات تهیه چک را برای آن‌ها برطرف می‌کند.

کرایه خودرو بدون چک

اجاره ماشین بدون ودیعه

گاهی تهیه مبلغ نقدی ودیعه برای بعضی از مشتریان دشوار است. شرکت‌های کرایه خودرو در چنین شرایطی راه‌حل‌هایی مناسب و جایگزین پیشنهاد می‌دهند. برای مثال در بعضی از این شرکت‌ها می‌توانید با ارائه فیش حقوقی و یا مدرک شغلی اتومبیل دلخواه‌تان را کرایه کنید.

برای کارمندان دولتی نیز که توانایی تهیه و ارائه مبلغ ودیعه نقدی ندارند شرایطی در نظر گرفته می‌شود که آن‌ها بتوانند بدون ودیعه نقدی خودرو کرایه کنند. در بعضی شرکت‌ها این افراد می‌توانند یک برگ چک صیاد نزد شرکت به امانت بگذارند. این خدمت در صورتی به آن‌ها ارائه می‌شودکه وضعیت استعلام چک صیاد، سفید باشد.

اجاره خودرو بدون سند

دریافت سند یکی از راه‌های معمول در انواع معاملات تجاری، بازرگانی و بانکی است. دریافت سند ملکی اگرچه برای فرد یا موسسه فروشنده کالا یا خدمات راهی مطمئن به شمار می‌آید، اما برای خریداران کالا یا خدمات، از هر نوعی که باشد، راهی بسیار دشوار است.

بسیاری از افراد یا سند ملکی به نام خود ندارند و یا سند ملکی آن‌ها به خاطر فعالیت‌های بازرگانی و تجاری و یا دریافت وام و تسهیلات در گرو بانک‌ها است. درخواست سند ملکی از دیگران هم که در کل کاری نادرست است. همچنین شرکت‌های کرایه خودرو تنها سند ملکی را که به نام شخص اجاره‌گیرنده باشد، به عنوان ضمانت رنت ماشین می‌پذیرند.

اجاره خودرو بدون سند خدماتی دیگر است که از سوی شرکت هما گشت برای مشتریان و متقاضیان رنت ماشین در نظر گرفته شده است. روش اجاره خودرو بدون سند روشی متناسب با شرایط اقتصادی مشتریان هما گشت است.

مشتریان هما گشت می‌توانند به جای به امانت گذاشتن سند ملکی، ودیعه‌ای به مبلغ 10 درصد از ارزش کل ماشین یا مقادیری طلا، سکه یا ارز رایج به همان مبلغ را نزد شرکت به امانت بگذارند. راه دیگر این است که خودروی خود را به همراه سند به شرکت هما گشت بسپارند.


مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو بدون سند و چک

در زمان عقد قرارداد اجاره خودرو عموما مدارکی از سوی شرکت‌های اجاره ماشین درخواست می‌شود که با روش اجاره خودرو تناسب دارد. همانطور که گفتیم در برخی شرایط یک برگ چک، در برخی، سفته، گاهی اصل سند ملکی به نام شخص اجاره‌گبرنده و گاهی اصل سند تملک خودروی شخص اجاره‌گیرنده، در زمره مدارک مورد نیاز برای اجاره ماشین قرار می‌گیرد.

علاوه بر مدارکی که گفته شد، مدارکی مانند کارت ملی، شناسنامه یا گواهینامه نیز از جمله مدارکی هستند که از سوی شرکت‌های رنت ماشین درخواست می‌شوند. در قوانین شرکت اجاره خودرو هما گشت ارائه یک کارت شناسایی معتبر اعم از کارت ملی، شناسنامه یا گواهینامه کافی است و در روش اجاره خودرو بدون سند و چک، تنها سفته‌ای به مبلغ ارزش کل خودرو دریافت می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای اجاره ماشین

سفری با خودروهای لوکس بدون ارائه سند

شاید شما هم با دیدن خودروهای لوکس از برندهای مختلف به تجربه رانندگی یا سفر با آن‌ها علاقمند شده باشید. در دنیای امروز دیگر خرید خودروهای لوکس و بروز، تنها راه تجربه رانندگی با آن‌ها نیست. زیرا با ظهور و توسعه صنعت اجاره ماشین، این امکان به سادگی برای عموم علاقمندان به انواع خودروهای لوکس و برندهای مختلف فراهم شده است.

شاید با شنیدن تجربه دیگران از تنظیم قرارداد اجاره ماشین و شرایط آن شرکت‌ها برای ضمانت اجاره خودرو از انجام این کار منصرف یا ناامید شده باشید. اما نگران نباشید زیرا موسسه اجاره خودرو هما گشت تمامی راه‌های جایگزین را در مورد ارائه اسناد و مدارک اجاره خودرو برای شما طراحی کرده و پیشنهاد داده است.

اجاره خودرو بدون سند یکی از خدمات شرکت هما گشت است که متناسب با شرایط کاری و اقتصادی مشتریان هما گشت برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

دریافت سفته به جای چک، دریافت ارز، طلا یا سکه به جای ودیعه، به امانت گذاشتن خودروی شخصی با سند، به جای ودیعه و دریافت پول نقد امانی به جای سند ملکی برخی از انواع راه‌های جایگزین هما گشت برای مشتریان خود است. شرکت هما گشت با ناوگانی مجهز از انواع خودروهای لوکس داخلی و خارجی، سفری ایمن و به‌یادماندنی را برای شما ضمانت می‌کند.

5/5 - (1 امتیاز)
پیام واتساپ تماس فوری